O artystce

Ashley Rescot jest profesjonalną skrzypaczką, pedagogiem, pisarką i stypendystką Fulbrighta. Od prawie dekady prowadzi własne studio skrzypcowe. Miłośniczka muzyki, pedagogiki, rodziny, wiary i języka, pisze o swoim życiu jako muzyk. Stay tuned dla jej powieści muzycznej!

Ashley Rescot profile with acoustic violin
Photography by Rachel Kabukala

Licencjat z muzyki w zakresie gry na skrzypcach
Magister sztuki w dziedzinie literatury francuskiej

W wieku dwóch lat Ashley zaczęła grać na skrzypcach pod okiem swojej matki. Rodzinne występy z mamą, czterema siostrami, ciotkami, kuzynami i babcią składają się na jej najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

W ostatniej klasie szkoły średniej Ashley pełniła funkcję koncertmistrza młodzieżowej orkiestry symfonicznej w Kansas i wygrała konkurs młodych talentów koncertowych, by móc występować z orkiestrą jako solistka. Następnie przeniosła się do Teksasu na studia, gdzie uzyskała licencjat z muzyki w zakresie gry na skrzypcach oraz specjalizację z języka francuskiego i angielskiego.

Oprócz skrzypiec, Ashley rozwinęła pasję do języka francuskiego, a zwłaszcza do muzyki francuskiej. Spędziła rok za granicą w Paryżu, we Francji jako stypendystka Fulbrighta, gdzie uczyła angielskiego i współpracowała z lokalnymi muzykami. To doświadczenie otworzyło jej oczy na inną kulturę, co wpłynęło na jej perspektywę jako kreatywnego artysty i pedagoga.

Wróciła na Środkowy Zachód, aby uczyć języka francuskiego na wyższych uczelniach i zdobyć tytuł magistra literatury francuskiej. Po ukończeniu studiów przeniosła się w okolice Chicago, gdzie uczyła francuskiego na regionalnym uniwersytecie i rozwijała prywatne studio skrzypiec. Uczestniczyła w pracach komitetu czytelniczego i głosowała w konkursie Prix Roblès, nagrody dla debiutujących francuskich powieściopisarzy. Ashley z przyjemnością uczestniczyła w ceremonii wręczenia nagrody w Blois we Francji w 2013 roku, gdzie poznała zwycięskiego autora, który napisał powieść muzyczną osadzoną w Europie podczas II wojny światowej.

Dziś Ashley uwielbia pracować ze swoimi studentami, występować z rodziną i przyjaciółmi oraz pisać o wszystkim, co związane z muzyką i językiem francuskim. Szczególnie lubi spędzać czas z mężem i dwójką dzieci. Jest członkiem rodzinnego zespołu Uptown Violins, Blackwater String Ensemble, stowarzyszenia nauczycieli muzyki SSA, stowarzyszenia pisarzy ACFW i jest aktywnym muzykiem w swoim kościele. Jako doświadczony wykonawca i pedagog, stara się przekazać swoją miłość do muzyki i języka następnym pokoleniom.